Turkish Stones Markası 360 VR Tanıtım Filmi Yapım Hizmeti İhalesi

17/8/2022 tarihli ve 5973 sayılı Cumhurbaşkanı kararıyla yürürlüğe konulan İhracat Destekleri Hakkında Karar kapsamında yer alan TURQUALITY® tanıtım projesi desteği çerçevesinde Maden sektörünün ortak projelendirdiği Türk doğal taşının, “Turkish Stones” markası altında yurt dışı pazarlarda etkin bir şekilde tanıtılması için kabul edilen projesi kapsamında Land of Stones sloganının hikayeleştirilmesi, filmi çekilmesi ve tüm seslendirme, kurgu, montaj gibi işlemlerinin tamamlanarak tanıtım videosunun çekilmesi ve EK-1 de yer alan şartnamenin “Teknik Şartlar” başlıklı maddesinde belirtilen niteliklerdeki usul ve esaslara uygun olarak gerçekleştirilmesi için kapalı zarf ihalesine çıkılmaktadır.

Teknik Şartlar

 • Tanıtım filmi en az 4 en fazla 8 dakika olacaktır. 
 • Seslendirme İngilizce olacak, filmde yer yer metinler yer alacaktır. 
 • Filmin Türkçe dil alternatifli versiyonu da olacaktır.
 • Film 360 VR formatında olacak ve 3D öğeler barındıracaktır.
 • Film, görüntüleri yüksek çözünürlükte, özgün çekilmiş veya yasal yollardan temin edilmiş olacaktır.
 • Çekimlerde görüntü kalitesinin artırılabilmesi için gerekli görülen durumlarda Jimmy jip, steadicam, slyder, time lapse vb. çekim malzemeleri kullanılacaktır.
 • Yapım çalışmalarında gerekli görüldüğü durumlarda ses alınacaktır. Sesler, ses netliğini ve kalitesini etkilemeyecek şekilde boom, el mikrofonu ve telsiz mikrofonlarla alınacaktır.
 • Çekimlerde görüntü kalitesinin ve mekânların görselliğinin artırılarak öne çıkarılabilmesi için gerekli teknik ekipmanı kullanacaktır.
 • Filmin, yurtdışındaki her türlü tanıtımda ya da yayında kullanılması amacıyla; Uluslararası Yayın Standartlarında (EBU) olması ve televizyon kanallarında gösterilebilmesi için televizyonların sürdürdükleri yayın formatlarında, ortak video kodu ile kodlandırılması sağlanacaktır.
 • Yapım çalışmalarında gerekli görüldüğü takdirde, kapalı mekânlarda çekim yapılması durumunda, görüntü kalitesi için gerekli ışık sistemlerini kullanılacaktır.
 • Sektöre ilişkin bilgiler gerektiği takdirde İMİB tarafından temin edilecektir. 
 • Filmin 1 dakikalık kısa versiyonu da talep edilmektedir.

Bu çerçevede EK-1’deki şartnamede belirtilen detaylara istinaden gerçekleştirilecek, imzalı ve kaşeli proje teklifinizin yine kaşeli ve imzalı kapalı zarf içerisinde 27 Mayıs Pazartesi günü saat 14:00’e kadar elden veya kargo vasıtasıyla tarafıma iletilmesi rica olunur.

Teklifler mutlaka ıslak imzalı ve kaşeli olarak kapalı bir zarf içerisinde, zarfın kapanma yerleri de imzalı ve kaşeli olacak şekilde; ayrıca zarfın üzerinde tarihi ve ihale zarfı olduğu belirtilerek gönderilmelidir.

Dikkat Edilecek Hususlar

Sorularınız olması durumunda [email protected]  üzerinden ya da 0 212 496 61 31 / 0 530 053 59 93 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.

Tekliflerin Kargo ile Gönderileceği Adres

Dış Ticaret Kompleksi. Yenibosna Merkez Mah. Sanayi Cad. No:3 A Blok K:6 Bahçelievler, İstanbul.

Ekler

Turkish Stones TQ Projesi VR Film Yapım Teknik ve Mali Şartnamesi