İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile “5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar” ve “Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge” çerçevesinde, 12-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Yunfu, Shuitou ve Xiamen şehirlerine yönelik doğal taş sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firmalar için destek tutarı oranında prefinansman sağlanacak olup firmalarımızın heyete katılımlarını teşvik etmek ve maliyetlerini azaltmak amacıyla prefinansmana ek olarak bazı giderlerin Birliğimiz tarafından karşılanmasına Yönetim Kurulumuzca karar verilmiştir.

Çin blok doğal taş sektörel ticaret heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/2024-China linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 22.12.2023 Cuma günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim

Cansu Düz
0 212 454 00 62
[email protected]

Notlar

1. Destekler
İMİB Üyeleri :  1 Kişi Katılım (Destek Dâhil):  3.900 USD 2 Kişi Katılım (Destek Dâhil):   5.400 USD.
Diğer Firmalar: 1 Kişi Katılım (Destek Dâhil):  5.950 USD 2 Kişi Katılım (Destek Dâhil):  7.500 USD

Katılım bedeline dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir; Konaklama (standart oda + kahvaltı), Ulaşım (ekonomi sınıfı) İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu, Transfer Hizmeti, Organizasyon Hizmetleri (Toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler vs.)

2. Vize işlemleri ve ücretleri hizmete dâhil olmayıp, firmaların münferit olarak başvurmaları gerekmektedir. Birliğimiz vize konusunda sorumluluk üstlenmemektedir. Vize işlemleri için; https://www.indembassyankara.gov.in/eoiank_pages/MTY0 bağlantısında yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz.

3. Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın İMİB üyeliğinin olması ve ihracatının İMİB üzerinden geçen oranı, başvuru formunun doldurulmuş olması, heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırıldığı tarih gibi kriterleri karşılayan firmalara öncelik sağlanacaktır.

4. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkanı bulunmamaktadır. Ayrıntılı Bilgi: https://immib.org.tr/tr/destek-yonetim-sistemi-dys-kayit-basvurulari

5. Heyete katılacak firma temsilcisinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak firma temsilcisinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir.

6. Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir. 

7. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.

8. Katılım bedelinin yatırılacağı İstanbul Maden İhracatçıları Birliği USD hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir:

Ödeme açıklamasına “Çin Heyeti Katılım Bedeli” yazılması gerekmektedir.

USD Hesap Bilgileri

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
TR97 0001 5001 5804 8012 0284 44 

Ekler