İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile “5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar” ve “Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge” çerçevesinde, 2-6 Eylül 2024 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo şehrine yönelik doğal taş sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, firmalarımızın heyete katılımlarını teşvik etmek amacıyla Birliğimiz tarafından katılımcı firmalar için destek tutarı oranında prefinansman sağlanmasına Yönetim Kurulumuzca karar verilmiştir.

Japonya doğal taş sektörel ticaret heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/2024Japonya linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 28.06.2024 Cuma günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim

Cansu Düz
0 212 454 00 62
[email protected]

Islak İmzalı Belgelerin Gönderileceği Adres

Dış Ticaret Kompleksi. Yenibosna Merkez Mah. Sanayi Cad. No:3 A Blok K:6 Bahçelievler, İstanbul.

Notlar

 1.  Destekler
1 Kişi Katılım (Destek Dâhil)4.780 USD
2 Kişi Katılım (Destek Dâhil)6.058 USD

Katılım bedeline dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir;

 • Konaklama (standart oda)
 • Ulaşım (ekonomi sınıfı)
 • İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
 • Transfer Hizmeti
 • Organizasyon Hizmetleri (Toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler vs.)
 1. Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın İMİB üyeliğinin olması ve ihracatının İMİB üzerinden geçen oranı, başvuru formunun doldurulmuş olması, heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırıldığı tarih gibi kriterleri karşılayan firmalara öncelik sağlanacaktır.
 2. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkânı bulunmamaktadır.

Ayrıntılı Bilgi: https://immib.org.tr/tr/destek-yonetim-sistemi-dys-kayit-basvurulari

 1. Heyete katılacak firma temsilcisinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak firma temsilcisinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir.
 3. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.
 4. Katılım bedelinin yatırılacağı İstanbul Maden İhracatçıları Birliği USD hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir:

Ödeme açıklamasına “Japonya Heyeti Katılım Bedeli” yazılması gerekmektedir.

USD Hesap Bilgileri

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
TR97 0001 5001 5804 8012 0284 44 

Ekler ve Başvuru Evrakları

Şirket sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren ticaret sicil gazetesi fotokopisi (e-mail ile gönderilmelidir)

Firma personeli olması halinde (yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK bildirgesi (e-mail ile gönderilmelidir)