İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından üye firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde, doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın katılımı ile 1-8 Aralık 2024 tarihleri arasında Malezya ve Filipinler’e yönelik bir sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için, T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firma temsilcileri için destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır.

Malezya-Filipinler Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://forms.gle/xriPopU3qoD5vmJV8 linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 12 Temmuz 2024 Cuma günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim

Emrah Öztürk
0 212 454 07 81
[email protected]

Islak imzalı belgelerin gönderileceği adres

Yenibosna Merkez Mah. Sanayi Cad. No:3 Dış Ticaret Kompleksi A Blok K:6 Bahçelievler/İstanbul

1.

 1 Kişi Katılım (Destek Dâhil)2 Kişi Katılım (Destek Dâhil)
Katılım Bedeli5.400 USD6.300 USD

Bu çerçevede yukarıda yer alan katılım bedeline dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir;

 • Konaklama (standart single oda + kahvaltı)
 • Ulaşım (ekonomi sınıfı)
 • İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
 • Transfer Hizmeti
 • Organizasyon Hizmetleri (Toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler vb.)

2. Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın İMİB üyeliğinin olması ve ihracatının İMİB üzerinden geçen oranı, başvuru formunun doldurulmuş olması, heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırıldığı tarih gibi kriterleri karşılayan firmalara öncelik sağlanacaktır.

3. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkanı bulunmamaktadır. (https://immib.org.tr/tr/destek-yonetim-sistemi-dys-kayit-basvurulari)

4. Heyete katılacak temsilcinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak temsilcinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir. 

5. Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir.

6. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.

7. Katılım bedelinin yatırılacağı İstanbul Maden İhracatçıları Birliği USD hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir.

Ödeme açıklamasına “Malezya-Filipinler Ticaret Heyeti Katılım Bedeli” yazılması gerekmektedir.

USD Hesap Bilgileri

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
TR97 0001 5001 5804 8012 0284 44 

Ekler ve Başvuru Evrakları

 1. Taslak Program
 2. Katılımcı Şirket Talep Yazısı (EK A-1) (Şirket unvanı doğru ve eksiksiz yazılmalı, firma kaşesi ve şirketi temsile yetkili kişinin imzası bulunmalıdır)
 3. Katılımcı Şirket Bilgi Formu (EK C-2) (Excel dosyası olarak e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir)
 4. Taahhütname
 5. Kişisel Verilerin Kullanımı Onay Formu
 6. Heyete katılan temsilcinin;

Şirket sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren ticaret sicil gazetesi fotokopisi (e-mail ile gönderilmelidir)

Firma çalışanı olması halinde (yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK bildirgesi (e-mail ile gönderilmelidir)