İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından, firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla, 14 – 19 Ocak 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Paris ve Marsilya şehirlerine yönelik doğal taş sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır. 

Söz konusu ticaret heyeti için, Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firma temsilcileri için destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır. 

Fransa Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/ye2ace46 bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 20.11.2023 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim

Furkan Yeniyurt
0 212 454 09 92
[email protected]

1. Destek Oranı

1 Kişi Katılım (Destek Dâhil) 2 Kişi Katılım (Destek Dâhil) 
İMİB Üyeleri 1.900 EUR 2.465 EUR 
Diğer Firmalar 2.500 EUR 3.130 EUR 

Bu çerçevede yukarıda yer alan katılım bedeline dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir; 

Konaklama (Standart oda + kahvaltı), Ulaşım (Ekonomi sınıfı), İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu, Transfer Hizmeti, Organizasyon Hizmetleri (Toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler vb.) 

2. Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın İMİB üyeliğinin olması ve ihracatının İMİB üzerinden geçen oranı, başvuru formunun doldurulmuş olması, heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırıldığı tarih gibi kriterleri karşılayan firmalara öncelik sağlanacaktır. 

3. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkânı bulunmamaktadır. (https://immib.org.tr/tr/destek-yonetim-sistemi-dys-kayit-basvurulari) 

4. Heyete katılacak temsilcinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak temsilcinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dâhil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir. 

5. Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir. 

6. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.

7. Fransa tarafından Covid-19 önlemleri kapsamında ülkeye giriş için talep edilen zorunlu belgelerin ve yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerin (varsa) heyet katılımcısı tarafından bireysel olarak sağlanması gerekmektedir. 

8. Vize işlemleri ve ücretleri hizmete dâhil olmayıp, firmaların münferit olarak başvurmaları gerekmektedir. Birliğimiz vize konusunda sorumluluk üstlenmemektedir. 

9. Katılım bedelinin yatırılacağı İstanbul Maden İhracatçıları Birliği EUR hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir:

EUR Hesabı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
TR81 0001 5001 5804 8012 4914 22
Swift: TVBATR2A

Ekler