Ülkemizin ihracatının yoğunlaştığı bölge ve şehirlerde ihracatla ilgili bütün faaliyetleri yürütmek üzere yola çıkan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği olarak maden varlığımızı dünyada hak ettiği yerin üstüne çıkarmak en önemli amacımız.

Bugünün dünyasında ekonomik, politik, kültürel ve mimari anlamda büyük değer taşıyan , ve yaşamın temel kaynaklarını, oluşturan madenler doğru bir stratejiyle yönetildiği takdirde başarıya ulaştırır. Maden varlığıyla dünyada sayılı konumda yer alan ülkemizin bu potansiyelini değerlendirmesini sonuç alan bir yönetim anlayışı ile başarabiliriz. Sektörümüzün tüm aktörlerini çözüm ortağımız olarak görürsek başarısız olmamız mümkün değil. Her düşünceye ve yoruma eşit mesafede yaklaşmak, birliğimizi başarıya götürecek formülün kendisi. Omuzlarımıza aldığımız bu büyük sorumluluk, birlik beraberliğimizin gücünü ve sınırlarını daha da artırarak çalışmalarımıza yön verecek.

Hedefimize olan bağlılık ve alacağımız doğru sonuçların sektörümüze kazandıracağı daha çok şey var. Maden varlığımızın güçlü geleceği için adaletli ve kararlı bir yönetim modeli ile ve sürdürülebilirlik anlayışını tam anlamıyla hayatımıza entegre ederek yolumuza devam edeceğiz. Algı ve imajımızı en doğru stratejiyle yöneterek kamuoyunu ikna etmenin sorumluluğu her zaman yanımızda olacak. Tam da bu noktada kurduğumuz ve geliştirdiğimiz ikili ilişkiler, sektörümüzü yapacağı atılımları ve söylemlerini her daim diri tutacak. Birliğimiz ve sektörümüz her ne kadar güçlü olursa, ülkemiz de hedeflerine o denli emin adımlarla yürüyecek. Birbirimize olan inancımızı ve bağımızı güçlü kıldıkça hep beraber aşamayacağımız zorluk, ulaşamayacağımız hedef olmayacak.

Doğanın varlığını önceleyerek yaşamın ekosistemi olan üretimi bir arada yürütüldüğü teknolojik yatırımlarla çocuklarımızdan ödünç aldığımız yarınlarımızı bu günden koruyacağız.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği olarak ülkemizin güçlü maden varlığını dünyanın her noktasında temsil etmenin sorumluluğu yol göstericimiz olacak. Ekonomisi güçlü bir ülke için değer taşıyan madenlerimiz, bizimle doğru ellerde.

Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

Rüstem Çetinkaya
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı