İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından üye firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın katılımı ile 8-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için, T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firma temsilcileri için destek tutarı oranında prefinansman sağlanacak ve anılan tebliğ kapsamında belirtilen %50 devlet desteğine ilave olarak, İMİB üyesi olan ve Birliğimiz üzerinden ihracatı bulunan firmalara yönelik kişi başı 2.000,00 USD olmak üzere sabit fiyat uygulanacaktır. 

Türk Doğal Taşları Kuveyt-Birleşik Arap Emirlikleri Sektörel Ticaret Heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/kuveyt-bae linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 01.02.2023 Çarşamba günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir. 

İletişim

Mehmet Fırat Akçakale
0212 454 09 91
[email protected]

Dış Ticaret Kompleksi. Yenibosna Merkez Mah. Sanayi Cad. No:3 A Blok K:6 Bahçelievler, İstanbul.

USD Hesap Bilgileri

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
TR97 0001 5001 5804 8012 0284 44 

Ekler

  1. Heyet Taslak Programı
  2. Katılımcı Şirket Talep Yazısı (EK A-1) (Form üzerinde Şirketin unvanı doğru ve eksiksiz yazılmalı; firma kaşesi ve şirketi temsile yetkili kişinin ıslak imzası gerekmektedir.)  
  3. Katılımcı Şirket Bilgi Formu (EK C-2) (Excel formatında olarak e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir)
  4. Taahhütname
  5. Kişisel Verilerin Kullanımı Onay Formu
  6. Heyete katılan temsilcinin şirket sahibi veya ortağı olunması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren ticaret sicil gazetesi fotokopisi (E-mail ile gönderilmelidir.)
  7. Heyete katılacak temsilcinin firma personeli olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya en güncel firma sigortalı hizmet listesi (E-mail ile gönderilmelidir.)