24 – 27 Eylül 2024 tarihleri arasında İtalya’nın Verona şehrinde, 58. kez düzenlenecek “Marmomac 2024 International Exhibition of Stone Design and Technology” fuarının milli katılım organizasyonu bu yıl 14. kez Birliğimizce gerçekleştirilecektir. 

Söz konusu fuara ilişkin yer kirası, stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri ile teşhir ürünlerinin gidiş nakliyesini içeren katılım bedeli 530 € / m2’dir. Fuar T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karara İlişkin Genelge kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 698.317 TL’ye kadar desteklenebilecektir. Ayrıca, aynı karar uyarınca fuarın prestijli fuarlar kapsamına girmesi durumunda azami destek tutarı, fuara prestijli fuar kapsamında katılmak isteyen üyelerimiz için 2.096.497 TL’ye yükselecektir. Destek başvurusu aşamasında tüm katılımcıların DYS’ye kayıt yaptırmış olmaları zorunludur.*

Bilgilerini ve anılan fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen üyelerimizin https://tinyurl.com/marmomac2024 linkinde yer alanbaşvuru formunu doldurmaları ve yine başvuru formunda belirtilen banka hesap bilgilerine talep edilen her m2 için 150 EUR (Örneğin 21,25 m2 alan kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı 21,25 m2 x 150 EUR = 3.1787,5 EUR) avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 19 Temmuz 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar e-mail ile ([email protected]) göndermeleri rica olunur.

Başvuru Formu

https://tinyurl.com/marmomac2024

Notlar

Milli katılım organizasyonu altında katılımcı olmanız için, Fuar İdaresi tarafından fuar resmi sitesi üzerinden MPlus üyeliğinizin firmanız tarafınızdan yapılmış olması ve profilinizin doldurulmuş olması gerekmektedir. MPlus üyeliği yıllık 175 € olup fuar katılım bedelinize dahil değildir. Ayrıca, bu tutar teşvik kapsamında da değildir. https://marmomacplus.com/en adresi üzerinden yapacağınız üyelik başvurusu sırasında doğrudan Marmomac Fuar idaresi tarafından tahsil edilecektir.

* Destek başvuru tarihinde DYS sistemine kayıt yaptırmamış firmaların mevzuat kapsamındaki destekten yararlanması mümkün olmayacak olup, firmanızca imzalanacak sözleşmede yer alan cezai yaptırım uygulanacaktır.

Sorularınız olması halinde [email protected] e-posta adresinden ve/veya 0 212 454 07 81 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.